Prodej dříví zajímá stále více osob. Víte, kde nakoupit levně a kvalitně?

ženy

Stále více majitelů nemovitostí přechází díky aktuální situaci na topení tuhými palivy. Spousta osob si tak pořídila krbová kamna nebo třeba litinový kotel a jsou připraveni na to kupovat a připravovat si rok co rok dřevo na otop na příští topnou sezonu. Jestliže i vy se řadíte k majitelům kotle na tuhá paliva, jistě vás bude zajímat, kde si můžete koupit dřevo za rozumnou cenu. Vězte, že pokud máte poblíž Bystřici pod Hostýnem a obce Karasín, která se nachází 6 km od ní, můžete využít prodej dříví u Lesního společenství obcí.

Tady se můžete i ubytovat

Byli jste už v Bystřici pod Hostýnem? Je tady krásně, kolem je nádherná příroda, a celek jako takový láká každoročně mnoho turistů. I vy se můžete stát jedněmi z nich. Najdete tady ubytování Na Hájence, což je příjemné ubytování na pomezí Žďárských vrchů a nedvědické vrchoviny. Poskytuje jej Lesní společenství obcí s.r.o., Karasín a podívat se na něj můžete na webových stránkách lsokarasin.cz.

Využít můžete ubytování v menších i větších apartmánech, ale také v útulných a moderních mobilních domcích. Děti do 4 let mají ubytování zdarma, což ocení každá rodina.

Nejen ubytování v krásném prostředí

Kromě penzionu Na Hájence můžete využít lesní školku Vanová a prodej sazenic. Jde o jednu ze služeb pro soukromé vlastníky lesa.

K dalším se řadí těžba dříví, přibližování dříví, výkup a prodej dříví, výkon odborné správy, prodej materiálu k ochraně lesních kultur a poradenská činnost.

Lesní společenství obcí je držitelem licence pro nakládání se sadebním materiálem. V provozu zde najdete i lesní školu, která má výměru celkem 0,6 ha. Smrk ztepilý 2 + 2 (Picea abies (L.) Karst) je hlavní dřevinou pěstovanou ve školce. Sadební materiál vypěstovaný zde odpovídá ČSN 482115.

Další činností je i výkup dřeva.

Více informací najdete na lsokarasin.cz.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora