Na kolo s odhodláním a profi cyklistickým oblečením

ženy

Ani mlhavá rána a studené dny nedokážou odradit ty vytrvalejší od outdoorových aktivit a sportování. Samozřejmě, často to chce silnou dávku odříkání a hodně disciplíny, ale se správnou motivací lze porazit i příležitostnou lenost či pohodlnost. Vysednout na kolo lze téměř v každém počasí, důležité je jen správně se obléct.

Kvalitní cyklistické oblečení je základ
Kolo je jednou z mála exteriérových sportovních aktivit, kterou můžeme provádět téměř celoročně. A to hlavně v nižších polohách, kde bývá sníh jen velmi sporadicky. Pokud se mu budeme věnovat pravidelně, odráží se to nejen na naší kondici, ale budeme se také cítit mnohem lépe. Kapacita našich plic se bude s každou jízdou zvyšovat a náš metabolismus se zrychlí. Okysličená krev bude protékat celým naším tělem a to bude schopno efektivněji fungovat. Mozek začne vylučovat endorfiny a my se budeme těšit iz banálních věcí, což je základem pozitivního myšlení. Ve výsledku budeme mnohem výkonnější, zdravější a výrazně se nám zlepší imunita.

Avšak je zde jedna zásadní věc. K tomu, abychom mohli podávat výkony, je zapotřebí kvalitní cyklistické oblečení. Jinak bychom si místo silné imunity mohli přivodit akorát tak silnou rýmu. Cyklistické oblečení je navrženo tak, aby zajistilo našemu tělu komfortní teplotu, odvedlo pot a my jsme si mohli vychutnat požitek z této úžasné aktivity v teple a suchu.

Pokud pravidelný sport, tak s profi cyklistickým oblečením
Kolo je vysoce návykové, a proto, pokud mu jednou podlehneme, už nedokážeme přestat. Tak jako každý jiný sport, i tady je důležité dělat ho správně. Základem je potřebná výstroj a pohodlné sedlo. Hlavně v chladnějším počasí se profi cyklistické oblečení nevyplatí podceňovat. Kalhoty, cyklodres, čepice a rukavice ochrání tělo před nepřízní počasí, ale také před případnými pády. I přesto, že je dokonale přiléhavé, zajistí našemu tělu příjemné teplo, neboť tento speciální materiál odvádí veškerou přebytečnou vlhkost na svůj povrch, kde velmi rychle schne. Navíc jde o voděodolný materiál a nás tak nezaskočí ani déšť či vítr.

Pokud se stalo kolo naší novou vášní, vychutnejme si jízdu na něm v plné parádě. Obklopme se lidmi, kterým také učaroval, a v kvalitním cyklistickém oblečení si vychutnávejme jízdu s větrem ve vlasech vždy, když to podmínky dovolí.


Nové kolo můžete vybírat na sportli.cz v sekci cyklistika kde jsou v nabídce i nejnovější modely kol.


- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora