Kufry a brašny na motocykl, jejich výhody a nevýhody

ženy

Pokud s nákupem úložných prostor na motorku přicházíte do styku poprvé, je důležité si před jejich výběrem zodpovědět pár základních otázek. Potřebujete odolná, pevná a uzamykatelná zavazadla? Nebo vám postačí menší, vyrobená z textilu, skladná ale bez možnosti uzamknutí? Důležitým aspektem je také objem, u kterého je nutné brát také v úvahu, že čím větší bude, tím negativnější vliv na jízdní vlastnosti motorky bude mít. Nosnost zavazadel jde ruku v ruce s objemem. Dbejte na to, aby zavazadla nebyla přetěžována, mohla by se poškodit. Také vezměte v úvahu nosnost, kterou váš motocykl zvládne. Je jisté, že vozit desetikilový náklad na pionýru není vhodné.

Odolné a pevné motokufry

Motokufry představují pevnou a odolnou variantu zavazadlového prostoru, vyrobenou z plastů nebo hliníku. Převáženému obsahu je tak zaručována vysoká ochrana. Kufry na moto lze také pohodlně uzamknout. Klíčkem však nezamykáte jen obsah kufru, ale také kufr k motocyklu. Nemusíte se tak bát, že by vás někdo kufru spolu s věcmi zbavil. Moto kufry jsou k dostání v horní nebo v boční variantě, boční kufry jsou většinou prodávány v páru, klíč k nim potřebujete pouze jeden.

Výhody a nevýhody motokufrů

Nespornou výhodou je již zmíněná pevnost a odolnost. Moto kufry dokonale drží svůj tvar a ochraňují svůj obsah při pádu. Výhodou plastových kufrů je jejich aerodynamický tvar. Možnou nevýhodou může být vyšší pořizovací cena a vyšší váha motokufrů. Neaerodynamický tvar je nevýhodou hliníkových, nejpevnějších motokufrů. Zdánlivou nevýhodou je také složitější balení na cesty či vybalování při návratu, tento problém však může být snadno vyřešen brašnami do motokufrů.

Lehké textilní motobrašny

Výbornou variantou pro začínající jezdce jsou motobrašny. Vyráběny jsou z různých textilií. Dražší motobrašny jsou vybaveny nepromokavou membránou, ty levnější jsou pak prodávány spolu s nepromokavým pláštěm.

Výhody a nevýhody brašen na moto

Jasnou výhodou je jejich nízká cena, je však důležité uvědomit si, že jsou málo odolné a věci, které v nich vezeme, jsou před pádem chráněny minimálně. Brašny na moto je možné zvětšovat nebo zmenšovat dle potřeby. Sbalení se do moto brašny je snazší díky nízké hmotnosti, nelze je však zamknout, tak jako kufry na moto.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora