Do Rakouska za dobrodružstvím i odpočinkem

ženy

Dovolená v Rakousku je velmi častou volbou destinace českých i zahraničních turistů, přičemž neoblíbenějším místem je Solná komora. A není se čemu divit. Nabízí vyžití pro pěší turisty, cyklisty, milovníky procházek po malebných rakouských městech, ale dopřeje také koupacím aktivitám a vodním sportům. Pojďme si přiblížit atmosféru toho, jak by dovolená v Rakousku u jezera mohla vypadat.

Zážitek za zážitkem

Solná komora je oblast, která se rozprostírá na třech spolkových zemích Rakouska – Horním Rakousku, Salcbursku a Štýrsku. Její jedinečnost spočívá v kombinaci vysokých hor a 76 jezer, které zdobí křišťálově čistá voda. U jednoho z nich začneme.

Dovolená u jezera Wolfgangsee

Wolfgangsee je nejznámější a tím i nejčastěji navštěvovaným jezerem Solné komory. Dovolená v Rakousku s dětmi je u něj a v jeho okolí tím pravým ořechovým. Voda v něm je průzračná, vhodná ke koupání. Dostupná je zde také půjčovna loděk a člunů, ve kterých se můžete vydat na příjemnou projížďku po jezeře.

Až z něj pohlédnete k nebi, uvidíte vrchol Zwölferhorn, který vybízí k návštěvě. Není nutné šlapat na něj pěšky, vyveze vás k němu lanovka.

Okolí jezera je vhodné také pro lehký cyklistický výlet, neboť jej lemuje známá cyklistická trasa Salzkammergut Radweg. Celkově je dlouhá 352 kilometrů, dá se jí prohánět různými kopci, ale právě oblast okolo jezera je příjemně rovinatá, což rodiny s dětmi ocení.

Další zajímavá jezera

Jezera Rakousko, jak již bylo zmíněno, jsou hlavním tahákem oblasti. Neváhejte proto navštívit Fuschlsee, které se řadí k těm nejkrásnějším, Attersee, které je ke koupání o něco příjemnější kvůli jeho vyšší teplotě vody a za zmínku stojí Traunsee, největší jezero Solné komory.

To a mnohem víc nabízí dovolená Rakousko v oblasti Solného jezera. Neváhejte a přijeďte načerpat síly do srdce Rakouska.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora