Zkontrolujte čas od času na svém pitbike ojnice a doplňte nebo vyměňte chladící kapalinu

ženy

Pitbike jsou sice crossové motorky menších rozměrů, ale nacházejí si své příznivce a to jak z řad dětí, tak i dospělých. Je to ideální volba pro volný čas. Svému majiteli nabízejí velké množství zábavy i adrenalinu. Aby však dobře fungovaly a byly bezpečné, je potřeba se o ni dobře starat.

Motor jako jedna z nejvíce namáhaných částí motorky

Motor uvádí do chodu celou motorku, proto si zaslouží vaši péči. Do té patří třeba výměna olejového filtru, ale také chladící kapaliny nebo kontrola ojnice.

  • Ojnice pro pohon kol

Ojnice je sice velmi malá součástka, v tak složité části motorky, ale bez ní se vám nebudou točit kola. V pístovém stroji totiž převádí pohyb posuvný na rotační. Kromě toho je velice namáhaná, musí odolat tahu, ohybu a vzpěru. Proto je, čas od času, kontrola ojnice velmi důležitá. V nabídce dypree.cz naleznete různé druhy ojničních sad nebo ojničních ložisek. Pokud tedy své motorce dopřejete nové a kvalitní díly, odmění vás dokonalou a bezpečnou jízdou a nezapomenutelnými zážitky.

  • Chladící kapalina proti přehřátí motoru

Na chladící kapalině rozhodně nešetřete. Kromě toho, že zajistí bezproblémovou jízdu i během větších mrazů, brání přehřátí motoru. Tvoří důležitou součást chladiče a celé chladicí soustavy. Mezi další její výhody patří vlastnosti antikorozní. Kapalina tak chrání motor proti rezivění nebo oxidaci některých částí. Nepopraskají vám hadice, neobjeví se porucha těsnění. V nabídce naleznete různé barvy. Není vhodné je mezi sebou míchat, používejte vždy pouze jednu barvu. Tu doplňujte a jednou za čas ji vyměňte úplně. Není dobré chladící kapalinu nahrazovat obyčejnou vodou. Ta by mohla podporovat tvorbu vodního kamene a poškození motoru.

E-shop dypree.cz nabízí pouze kvalitní a ověřené produkty. Dopřejte své motorce kvalitu za přijatelnou cenu.


V magazínu pro kutily přinášíme články s tipy a nápady, jak vylepšit byt či něco na zahradě nebo dílně.


- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora