Na co si dát pozor při výběru dodavatele služeb

ženy

Ať už se jedná o kadeřnici nebo řemeslníka, vybírat toho pravého dodavatele určité služby je vždy těžké. Hlavní důvody jsou tu dva – jednak není možnost si prohlédnout či vyzkoušet službu bezplatně předem a jednak se většinou v oblasti konkrétní odbornosti vůbec nevyznáme a nevíme tak, na co si třeba dát pozor již při objednávání služby a komunikaci. A navrch jsou kvalitní služby nedostatkové a čekání na jejich dodání může být doslova nekonečné.

Recenze a zkušenosti

Každý z nás nejprve sáhne k internetové rešerši a čtení zákaznických recenzí. Databáze zkušeností je bohatá – můžeme si prolustrovat svého lékaře, švadlenu anebo elektrikáře. Berte však recenze s rezervou, dívejte se na to, kdo je asi psal a za jakých okolností, dejte pozor na různá emocionálně zabarvená a irelevantní vyjádření a třeba také na to, jak velké procento tvoří ty skutečně negativní (a smysluplné) recenze. Jen tak se můžete dobrat alespoň nějakého závěru.

Prezentace podnikatele či firmy

Pokud má daný dodavatel služeb svou webovou stránku, určitě si ji projděte, prostudujte si základní informace, ceníky a jiné důležité údaje. Věnujte také pozornost tomu, jestli je web udržovaný, přehledný, estetický a jestli jsou uvedené informace aktuální. To vše totiž vypovídá o tom, jakou pozornost podnikatel věnuje své prezentaci a jak důležitý je pro něj komfort zákazníků již při objednávce služby nebo předběžné rešerši.

Úroveň komunikace

Rychlost a styl komunikace jsou jedny z nejzásadnějších ukazatelů toho, jaká nejspíš bude i nabízená služba (nebo alespoň domluva kolem ní). Je jednoznačně varovným signálem a špatnou recenzí, pokud dodavatel nebere telefony, nezavolá zpět, nezvládá elektronickou komunikaci a mluví s vámi otráveně a bez zájmu. Pokud navíc nedodrží ani první dohodnutý termín, uvažujte, zda se neporozhlédnout jinde.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora