3 rady, jak si vybrat skvělého zaměstnance

ženy

Správně motivovaní a šikovní zaměstnanci, dobře vykonaná práce, bezvadný tým. I to může stát za úspěchem firmy. Inzerce práce nabízí mnoho uchazečů, ale víte z nich vybrat toho nejlepšího? Nabízíme vám 3 tipy jak na to.

  1. Jeho projev je profesionální
    Prohlížíte si životopisy a motivační dopisy a nevíte, na co byste se měli zaměřit? Vaše inzerce práce jasně ukazuje, čemu se vaše firma věnuje, ale v životopisu najdete úplně jiná zaměření?

Zkuste zacílit na lidi, kteří:

přizpůsobují životopis podle toho, jakým zaměstnavatelům jej posílají
nepíší motivační dopis jen proto, že musí
mají odlišné grafické zpracování od ostatních
vypíší své reference a zkušenosti do detailů
nemají pravopisné chyby ani v jednom z dokumentů
při pohovoru působí připraveně, uvolněně a nemají tendenci lhát
zjišťují o vaší firmě zvědavými dotazy více informací a zajímají se o pozici

  1. Měl by kopat za tým
    Velký cit pro spolupráci a empatii. To jsou jedny z vlastností, které by měl každý ideální zaměstnanec nabídnout. Spolupráce a motivace na pracovišti je v mnoha ohledech velmi důležitá. Všichni za jednoho, jeden za všechny – to je filozofie, která vždy pomůže ve správném nastavení pracovní morálky a týmu.

Zaměstnanec by měl umět kromě kvalitního předání úkolů také motivovat okolí a být tak trošku mentor. Z takových lidí pak přirozeně vychází dobrá energie a mnoho lidí si jich na pracovišti váží a respektuje.

Tip: Vybrali jste si nového zaměstnance a chcete vyzkoušet, jak vypadá jeho práce v týmu a angažovanost? Zapojte do pracovního procesu stáže pro studenty. Je to skvělá možnost vidět nového člena týmu v akci a zároveň zjistit, jestli má pro danou práci vlohy a pro své kolegy přínos.

  1. Dívejte se nejen na schopnosti, ale také na iniciativu
    Inzerce práce často chrlí inzeráty firem, které vyžadují plno zkušeností, schopností a znalostí. Namiřte však svůj zrak i na kreativní stránku potencionálního zaměstnance.

Má zájem přinést do týmu něco nového a osvěžujícího?
Je iniciativní a snaží se zlepšit firemní kulturu a jméno společnosti?
Pomáhá kolegům a zapojuje se do projektů s nadšením?
Rád se učí a přináší nové nápady?
Je zodpovědný a plní si své úkoly včas?
Být schopen neznamená pouze plnit úkoly. Správný zaměstnanec přispěje čímkoli, co může zlepšit chod a reputaci firmy. A pokud to s vámi myslí opravdu vážně, ukáže to nejlepší, co v něm je. Zkuste tedy kontaktovat předchozí zaměstnavatele a zjistěte, jak byl tento člověk přínosný pro tým a firmu. Pomůže vám to ujasnit celkový dojem z uchazeče.

Nevíte najít nového zaměstnance, který by vyhovoval vašim požadavkům? Poradíme vám. Naším cílem je v první řadě pomoc studentům a absolventům vysokých škol, ale chceme podpořit i slovenské firmy, a proto je u nás jedna inzerce práce (při hledání stážistů) zdarma. Ozvěte se, našim klientům rádi vyjdeme vstříc i v případě speciálních požadavků .

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora